Floryda: Poczta otrzymała imię żydowskiego żołnierza armii amerykańskiej poległego w Iraku

Aktualizacja: 2009-02-1 10:01 pm

W miejscowości Coconut Creek w stanie Floryda odbyła się w zeszłym tygodniu uroczystość nadania miejscowej poczcie imienia Daniela Agami, żydowskiego żołnierza armii amerykańskiej, który zginął w 2007 roku od bomby podczas służby wojskowej w Iraku – donosi portal GovTrack.

25-letni Agami był absolwentem miejscowej szkoły średniej i zginął w Iraku wraz z czterema innymi żołnierzami.  Inicjatywę nadania imienia poczcie, która od teraz nazywa się “Specialist Daniel Agami Post Office”, wysunął żydowski parlamentarzysta Ron Klein z Partii Demokratycznej. Był on obecny podczas uroczystości, wraz z żydowskim oddziałem weteranów wojennych.

Jak do tej pory nie słychać o inicjatywach nazwania jakiegokolwiek obiektu federalnego imieniem pozostałych poległych, nie-żydowskich żołnierzy.


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie GovTrack
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=6108 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]