Nowe ‘antyterrorystyczne’ skanery ciała instalowane w USA i na świecie

Aktualizacja: 2005-01-25 12:00 am

Na pierwszym publicznym pokazie, który miał miejsce w Nowym Jorku w poniedziałek, 23 stycznia br., firma Brijot Imaging Systems Inc. (firma z siedzibą w Orlando, Floryda, website: http://www.brijot.com/) przedstawiła nowe urządzenie umożliwiające “widzenie” wszystkich przedmiotów ukrytych pod odzieżą. Urządzenie o nazwie BIS-WISâ„¢ Prime (Brijot Imaging Systems Weapons Detection System) jest pierwszym tego typu komercyjnym urządzeniem, które “skanuje” czlowieka w czasie rzeczywistym i jest w stanie pokazać na ekranie i zidentyfikować każdy przedmiot nie będący częścią ciała ludzkiego. Jak twierdzi producent, wizerunek nie skupia się na naturalnych częściach ciała.

Urządzenia oferowane jest jako uniwersalny system “antyterrorystyczny” nadający się do zastosowania na przestrzeniach otwartych i w pomieszczeniach: na lotniskach, dworcach, stadionach, kinach, urzędach, w jednostkach wojskowych i policji, sklepach, prywatnych kompleksach mieszkalnych itp. Z racji niskiego kosztu – około 60 tysięcy dolarów – urządzenie może być powszechnie zastosowane. Firma Brijot Imaging Systems Inc. ogłosiła o zawarciu wcześniejszych kontraktów na kwotę 100 milionów dolarów.

Zamówienia napłynęly z USA, Arabii Saudyjskiej, Singapuru, Tajlandii, Afganistanu, Egiptu, Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Nigerii, Kuwejtu, Indonezji, Malezji, Jordanu, Kenii, Libanu, Pakistanu, Iraku, Kataru, Libii. Pierwsze dostawy urządzenia rozpoczęły się w czerwcu 2005 roku.
Brian Andrew, Prezydent Brijot Imaging Systems Inc. nie ujawniając szczegółów stwierdzil, że “instalowanie urządzeń trwa”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=61 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]