We Francji burmistrzowie nie będą mogli być katolikami?

Aktualizacja: 2012-09-13 9:48 am

Wprowadzenie do systemu prawnego Francji „małżeństw gejowskich” i umożliwienie im adopcji, które zapowiada prezydent Holland oznacza, że w praktyce katolicy utracą możliwość sprawowania wielu funkcji publicznych. Rząd, jak podkreśla minister sprawiedliwości Christiane Taubira, nie będzie tolerował żadnych odstępstw od obowiązkowej dla wszystkich miłości do ideologii homoseksualnej.

– Źyjemy w państwie prawa, prawo cywilne będzie zmienione, to będzie ono obowiązywać każdego, łącznie z burmistrzami – podkreśla minister. To zaś oznacza, że burmistrz będzie miał obowiązek, nawet jeśli nie pozwala mu na to sumienie, udzielać „ślubów” dwóm panom czy dwóm paniom. W efekcie realnie wierzący katolicy zostaną pozbawieni możliwości pełnienia tej funkcji.

Minister podkreśliła także, że choć jej rząd jest świadom wszystkich filozoficznych i społecznych aspektów małżeństwa, to uznaje, że nie mogą one kolidować z fundamentalnym prawem do równości. Równość jest przy tym tak ważna, że ważniejsza od niej nie jest nawet wolność sumienia. Tą, szczególnie jeśli można w nią uderzyć w znienawidzoną od czasów Rewolucji Francuskiej instytucję Kościoła, z powodzeniem można zawiesić.

TPT/LaCroix

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=60838 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]