Aktualizacja strony została wstrzymana

Minister SZ Republiki Południowej Afryki: Żydzi kontrolują Amerykę i większość krajów zachodnich

Fatima Hajaig, południowoafrykańska parlamentarzystka pełniąca funkcję wiceministra spraw zagranicznych, została zaciągnięta przez grupę Żydów mieszkających w Republice Południowej Afryce, przed „komisję praw obywatelskich” za uwagi określone przez nich jako „antysemickie”.

Dwa tygodnie temu podczas zjazdu w Johannesburgu Hajaig powiedziała, że „Prawdą jest, że Żydzi kontrolują Amerykę, bez względu na to który rząd dochodzi do władzy, czy są to Republikanie czy Demokraci, czy Barack Obama czy George Bush. Kontrola Ameryki, tak jak kontrola większości zachodnich krajów, jest w rękach żydowskich pieniędzy, a jeśli żydowskie pieniądze kontrolują te kraje, to niczego [dobrego] nie można się spodziewać”.

Wypowiedź ta spotkała się z natychmiastową reakcją żydowskich polityków z South African Jewish Board of Deputies, którzy złożyli zażalenia do „komisji do spraw praw obywatelskich” (SA Human Rights Commission – SAHRC). Przewodniczący żydowskiej grupy, Zev Krengel powiedział, że „Oświadczenie pani minister jest błędne, podjudzające i skandaliczne. Wierzymy, że w tej młodej demokracji i w XXI wieku powinniśmy uczyć się wobec siebie szacunku i unikać antysemickich określeń”.

Wendy Kahn, dyrektor grupy żydowskiej poszła dalej mówiąc, że „Żydowska społeczność jest wzburzona takim publicznym okazem bigoterii w wykonaniu wyższego przedstawiciela rządu. Jako obywatelka RPA, nie mogę zezwolić na tego rodzaju komentarze w tym kraju.”

Vincent Moaga, przewodniczący „komisji do spraw praw obywatelskich” potwierdził otrzymanie skargi, jednak nie podał daty jej rozpatrzenia.

Jak przypomina południowoafrykański dziennikarz Sentletse Diakanyo w Mail&Guardian, wypowiedź Fatimy Hajaig ma związek między innymi ze stwierdzeniem Baracka Obamy, który podczas kampanii prezydenckiej powiedział, że „Ci, którzy zagrażają Izraelowi, zagrażają nam. Izrael zawsze był zagrożony, był na pierwszym froncie zagrożeń. Ja wniosę do Białego Domu bezwarunkowe zobowiązenie  ochrony bezpieczeństwa Izraela. Zapewnię, że Izrael będzie mógł się sam bronić przed jakimkolwiek zagrożeniem – ze strony Gazy czy Teheranu. Jako prezydent, wprowadzę [przepisy] przekazujące 30-miliardową pomoc Izraelowi w ciągu następnej dekady.”

Wypowiedź minister RPA pokrywa się również z wyznaniami żydowskich autorów. Benjamin Ginsberg, profesor nauk politycznych w swojej książce pt The Fatal Embrace: Jews and the State napisał „Począwszy od lat 1960., Żydzi zdobyli znaczące znaczenie w amerykańskiej ekonomii, kulturze, sferze intelektualnej i życiu politycznym. Żydzi odgrywają centralną rolę w finansach Ameryki od lat 1980. i znajdują się w grupie największych beneficjentów ostatniej dekady [pełnej] fuzji korporacyjnych i reorganizacji.”

Fakty pokazują jednoznacznie, że Żydzi, którzy stanowią zaledwie 2% populacji, stanowią prawie połowę wszystkich miliarderów. Szefowie wszystkich trzech najważniejszych sieci telewizyjnych i czterech największych studio filmowych, to Żydzi, tak samo jak właściciele największych krajowych dzienników.

Żydowscy autorzy – Seymour Lipset i Earl Raab w wydanej w 1995 roku książce Jews and the New American Scene stwierdzili, że „Podczas ostatnich trzech dziesięciu lat, Żydzi w USA doszli do pozycji, w której stanowią 50% najważniejszych 200 intelektualistów, 20% profesorów najważniejszych uniwerstytetó, 40% prawników największych kancelarii prawnicznych Nowego Jorku i Waszyngtonu, 59% reżyserów, pisarzy i producentów 50 najbardziej kasowych filmów wyprodukowanych w latach 1965-1982, 58% reżyserów, scenarzystów i producentów dwóch – i więcej – najważniejszych programów telewizyjnych.”

Warto przytoczyć tutaj również słowa anglikańskiego biskupa Desmonda Tutu, który powiedział, że „Izraelski rząd jest umieszczony na piedestale i każda jego krytyka jest natychmiast uznana jako antysemityzm.”


Na podstawie: Chicago Sun-Times


ZOB. RÓWNIEŻ:Skip to content