Czołowy rabin modli się o zniszczenie wrogów Izraela

Aktualizacja: 2012-08-27 8:31 pm

Były naczelny rabin Izraela i duchowy przywódca współrządzącej partii Szas, wezwał Żydów do modlitwy za zniszczenie wrogów kraju, kładąc nacisk na Iran i Hezbollah.

Owadia Josef w czasie swojego cotygodniowego kazania powiedział, że modli się o unicestwienie wrogów państwa żydowskiego, wzywając wszystkich Żydów do odmawiania podobnej modlitwy. Rabin stwierdził, że należy modlić się za zaatakowanie Iranu i pozostałych wrogów, których należy zabić. Przed wystąpieniem rabina, odwiedzili go szefowie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, przekonując do poparcia planów ataku na Iran. Ze zdaniem Josefa zawsze liczą się przedstawiciele ortodoksyjnej partii Szas, wchodzący w skład koalicji rządowej.

To nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedź Owadii Josefa. Na jesieni 2010 roku stwierdził on, że goje żyją tylko po to, aby służyć Żydom.

Źródło: Haaretz

MM

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=60239 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]