Sataniści zbezcześcili figurę Matki Bożej w Saint Louis

Aktualizacja: 2012-08-23 7:44 pm

W Saint Louis (Missouri) doszło do satanistycznego zbezczeszczania  figury Matki Bożej Zwycięskiej, znajdującej się na piedestale w niewielkim ogrodzie przed jednym z najstarszych kościołów w pobliżu centrum miasta. Chociaż z aktami bezczeszczenia mamy do czynienia bardzo często, to jednak ten „wybryk” – najprawdopodobniej satanistów – do głębi poruszył nie tylko proboszcza i mieszkańców miasta.

Katedra św. Ludwika, St. Louis, fot. Colin.faulkingham

Udający się 9 sierpnia na mszę św. wierni po raz pierwszy zauważyli brak głowy figury. Cztery dni później odcięta część figury z inskrypcjami satanistycznymi została podrzucona pod piedestał. Z kącików ust odciętej głowy kapała krew.

Zdaniem proboszcza ks. Briana Harrisona, aktów wandalizmu dopuścili się sataniści, którzy ucharakteryzowali odciętą głowę Matki Bożej w taki sposób, by przypominała głowę wampira. O przestępstwie powiadomiona został policja. Wierni organizują modlitwy w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu i o Boże miłosierdzia dla sprawców zbezczeszczenia.
 
Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Zwycięskiej jest drugą najstarszą świątynią katolicką w mieście. Pierwotnie został założony w 1843 r. przez niemieckich imigrantów. Odrestaurowany w 1960 roku został wyznaczony na kościół parafialny dla węgierskich imigrantów.

Źródło: stlouisreview.com
AS.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=60029 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]