Sataniści zbezcześcili figurę Matki Bożej w Saint Louis

W Saint Louis (Missouri) doszło do satanistycznego zbezczeszczania  figury Matki Bożej Zwycięskiej, znajdującej się na piedestale w niewielkim ogrodzie przed jednym z najstarszych kościołów w pobliżu centrum miasta. Chociaż z aktami bezczeszczenia mamy do czynienia bardzo często, to jednak ten „wybryk” – najprawdopodobniej satanistów – do głębi poruszył nie tylko proboszcza i mieszkańców miasta.

Katedra św. Ludwika, St. Louis, fot. Colin.faulkingham

Udający się 9 sierpnia na mszę św. wierni po raz pierwszy zauważyli brak głowy figury. Cztery dni później odcięta część figury z inskrypcjami satanistycznymi została podrzucona pod piedestał. Z kącików ust odciętej głowy kapała krew.

Zdaniem proboszcza ks. Briana Harrisona, aktów wandalizmu dopuścili się sataniści, którzy ucharakteryzowali odciętą głowę Matki Bożej w taki sposób, by przypominała głowę wampira. O przestępstwie powiadomiona został policja. Wierni organizują modlitwy w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu i o Boże miłosierdzia dla sprawców zbezczeszczenia.
 
Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Zwycięskiej jest drugą najstarszą świątynią katolicką w mieście. Pierwotnie został założony w 1843 r. przez niemieckich imigrantów. Odrestaurowany w 1960 roku został wyznaczony na kościół parafialny dla węgierskich imigrantów.

Źródło: stlouisreview.com
AS.

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2012-08-23) | http://www.pch24.pl/satanisci-zbezczescili-figure-matki-bozej-w-saint-louis,5235,i.html

Skip to content