Kanadyjska lesbijka żąda od sądu przyznania jej statusu “trzeciego rodzica”

Aktualizacja: 2006-09-28 12:00 am

Sąd Apelacyjny kanadyjskiej prowincji Ontario przyjął do rozpatrzenia petycję wniesioną przez mieszkankę miasta London (Ontario), która domaga się legalnego uznania jej jako “trzeci rodzic” pięcioletniego chłopca. Chłopiec mieszka razem ze swoją biologiczną matką, która żyje od 1992 roku ze swoją kochanką. Biologiczny ojciec utrzymuje kontakty ze swoim synem spotykając się z nim dwa razy w tygodniu. (Żadnych danych personalnych sąd nie ujawnił.)
Kobiecie żyjącej z biologiczną matką chłopca Sąd Rodzinny trzy lata temu odmówił przyznania statusu rodzica. Kuriozalny wniosek lesbijki uzurpującej sobie prawo do legalnego statusu quasi-biologicznej matki został ostro napiętnowany przez chrześcijańskie organizacje prorodzinne, w tym katolicką Catholic Civil Rights League.
Peter Jervis, adwokat kobiety utrzymuje jednak, że niemożność przyznania swojej klientce takiego prawa jest dyskryminacją związków homoseksualnych i lesbijskich.

Prawo kanadyjskie uznaje możliwość posiadania tylko dwóch biologicznych rodziców i odnosi się to również do przypadków adopcji i ponownego małżeństwa.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=600 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]