Aktualizacja strony została wstrzymana

Poznań: nowa obwodnica do remontu

Pierwsze samochody na Wschodniej Obwodnicy Poznania pojawiły się 4 czerwca. W czwartek rozpocznie się remont nowego odcinka. Jezdnię trzeba wyrównać.

Droga ekspresowa S5 od Gniezna do węzła Poznań Wschód (A2), nazywana wschodnią obwodnicą Poznania, nie została jeszcze w pełni oddana do użytku a konieczny jest już remont nawierzchni.  W czwartek rozpocznie się remont półkilometrowego odcinka drogi między węzłami Poznań Wschód a Kleszczewo. Kierowców czekają utrudnienia w ruchu. Jak tłumaczy na łamach Głosu Wielkopolski Piotr Chodorowski z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, odpowiedzialność ponosi za to… maszyna układająca nawierzchnię. – Z remontem jezdni chcieliśmy poczekać do otwarcia jak największej liczby zjazdów – tłumaczy urzędnik.

Na samej wschodniej obwodnicy ciągle trwają jeszcze prace budowlane. W środę czynny ma być węzeł Iwno, prace na węźle w Strumianach mają się zakończyć w przyszłym tygodniu. We wrześniu zakończyć się mają pracę nad zjazdem z obwodnicy w kierunku Kostrzyna, prace wykończeniowe w Czerlejku i w Łubowie oraz budowa dróg dojazdowych.

Źródło: TVN

mat

fot. Pit1233

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2012-08-22) | http://www.pch24.pl/poznan–nowa-obwodnica-do-remontu,5198,i.html#ixzz24IeQ39eX