Pomysły Gatesów na walkę z przeludnieniem

Multimiliarder Bill Gates i jego żona Melinda zaangażowali się w walkę z rzekomym przeludnieniem na świecie. Portal World Net Daily  opublikował obszerny artykuł na ten temat przypominając, że właściciel Microsoftu chce całkowicie ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery, drastycznie zmniejszając liczbę ludności na świecie poprzez stosowanie  szczepionek. Jego żona Melinda – organizatorka niedawnej konferencji eugenicznej, która odbyła się w setną rocznicę zwołania Pierwszego Międzynarodowego Kongresu Eugenicznego w Londynie – chce walczyć z przeludnieniem upowszechniając antykoncepcję i aborcję. 

W imprezie, która odbyła się 11 lipca b.r., a której współorganizatorem był m.in. rząd brytyjski, udział wzięły – poza Fundacją Gatesów – takie organizacje jak: Planned Parenthood, Marie Stopes International i Fundusz Ludnościowy ONZ. Krytycy kongresu wytykali organizatorom, że impreza odbyła się dokładnie 100 lat po lipcowej konferencji eugenicznej, zwołanej przez Leonarda Darwina, syna Karola Darwina i poświęconej kuzynowi Darwina – Francisowi Galtonowi.

Galtonowi przypisuje się ukucie pojęcia eugeniki, oznaczającego tworzenie warunków, umożliwiających rodzenie się osobników pozbawionych wad i niezezwalanie na rodzenie się osób, które mogłyby odziedziczyć „złe” cechy.

Wg gazety „The Christian Voice” konferencja w 1912 r. odbyła się po to, by m.in. promować ideę poprawy sytuacji ekonomicznej na świecie poprzez zmniejszenie liczby ludności. Inicjatorzy konferencji nawiązywali do teorii Thomasa Malthusa, uważającego, iż biedni są odpowiedzialni za „opróżnianie światowych zasobów”. Sugerował on, by z biedą radzić sobie prowadząc politykę ograniczania liczby ludności. Malthus zachęcał biednych ludzi do osiedlania się w pobliżu bagien, bo wiedział, że będą zapadać na choroby, których następstwem będzie śmierć.

Podczas ostatniego szczytu organizatorzy, w szczególności Melinda Gates starannie unikali używania słowa eugenika. Zachęcali jednak do tego samego, do czego namawiali współorganizatorzy konferencji z 1912 r.: do ograniczenia liczby ludności na świecie, zwłaszcza biednych poprzez upowszechnienie antykoncepcji w krajach rozwijających się.

Małżeństwo Gatesów już wcześniej wielokrotnie podkreślało, że na świecie jest zbyt dużo ludzi. Rok temu Melinda Gates mówiła, że „szefowie rządów … teraz zaczynają rozumieć, iż zapewnienie dostępu do środków antykoncepcyjnych jest opłacalnym sposobem wspierania wzrostu gospodarczego”. Według niej mniej ludzi na świecie oznacza po prostu więcej zasobów.

Gatesowie nie ograniczają się jedynie do głoszenia swoich teorii. Fundacja Melindy i Billa Gatesów wyłożyła sporo pieniędzy na program przymusowych szczepień dzieci przeciwko odrze w Malawi. Rodzice, którzy nie chcieli się na nie zgodzić, zabierali pociechy na czas realizacji programu do Mozambiku. Jednak po powrocie do domu często czekali na nich pielęgniarze wraz z policją. Dzieci więc i tak zaszczepiono.

Zdaniem Billa Gatesa szczepionki to jeden ze sposobów na zmniejszenie liczby ludności na ziemi. Podczas konferencji poświęconej nowym technologiom w 2010 r. w Long Beach w Kalifornii szef Microsoftu mówił na temat globalnego ocieplenia, stwierdzając, że emisja dwutlenku węgla musi być zredukowana do zera do roku 2050. Gates powiedział, że każda osoba na naszej planecie produkuje średnio około pięciu ton dwutlenku węgla rocznie. Stwierdził, że obecnie jest około 6,8 mld ludzi na Ziemi, ale liczbę tę można ograniczyć od 10 do 15 proc., stosując przymusowe szczepienia i ulepszając system opieki „reprodukcyjnej”.

Przy innej okazji, podczas konferencji poświęconej problemom zdrowotnym  – Health Summit – Gates wyjaśnił, że paradoksalnie liczbę ludności można ograniczyć poprzez stosowanie systemu szczepień ochronnych. Dzięki nim bowiem poprawi się stan zdrowia dzieci, a przez to rodzice będą decydowali się na mniejszą liczbę potomstwa. Bill Gates wielokrotnie podkreślał, że bardzo ważne jest stworzenie przez rządy państw skutecznych systemów kontroli obywateli, które wykorzystywałyby najnowsze technologie telekomunikacyjne.

Portal wnd.com przypomniał również wcześniejszą konferencję innych multimiliarderów, którzy spotkali się w Nowym Jorku w 2009  i dyskutowali nad skutecznym ograniczeniem liczby ludności na świecie. Wzięli w niej udział m.in.: David Rockefeller, Ted Turner, Oprah Winfrey, Warren Buffett, George Soros i Michael Bloomberg.

Fundacja Gatesów otwarcie popiera eugenikę. Ostatnio przekazała ona ponad 100 tys. dol. na badania nad „nieinwazyjną formą odwracalnej kontroli urodzeń dla mężczyzn”. Ma to być rodzaj antykoncepcji dla mężczyzn. Gatesowie wspierają „politykę jednego dziecka” w Chinach, przymusową sterylizację, upowszechnienie antykoncepcji, a w ostatnim czasie program przymusowych szczepień na świecie, na który chcą pozyskać 4 mld dol.

Źródło: wnd.com, AS

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2012-08-20) | http://www.pch24.pl/pomysly-gatesow-na-walke-z-przeludnieniem,5131,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content