Aktualizacja strony została wstrzymana

Jobbik pozywa szefa Centrum Wiesenthala

Węgierscy nacjonaliści z Jobbiku wraz z grupą osób cywilnych, pozwali Efraima Zuroffa za fałszywe oskarżenia Centrum Wiesenthala, na temat László Csizsika-Csatáry’ego.

Zajmujące się ściganiem prawdziwych lub rzekomych nazistowskich zbrodniarzy Centrum Szymona Wiesenthala, w połowie lipca wytropiło 97-letniego László Csizsika-Csatáry’ego, który w czasie II Wojny Światowej był szefem węgierskiej policji w Koszycach. Centrum oskarżyło Węgra o współudział w Holocauście, poprzez wysyłanie transportów Żydów do Oświęcimia i na Ukrainę. Jak dotąd prokuratura bada pierwszą sprawę, zaś w drugiej nie znalazła dowodów na udział Csizsik-Csatáry’ego w tym procederze.

W związku z fałszywymi oskarżeniami, które skończyły się nagonką na Węgra w całej Europie, nacjonaliści skupieni wokół partii Jobbik, postanowili pozwać szefa Centrum Wiesenthala Efraima Zuroffa. Zdaniem węgierskich narodowców, Zuroff rzuca oskarżenia aby uzasadnić potrzebę działania jego instytucji i wykazać zasadność swojej pracy. Jobbik zwraca uwagę na kilka fałszywych oskarżeń Centrum przeciwko niewinnym ludziom, które przeradzały się w pokazowe procesy, przeciwko osobom nie mającym nic wspólnego z zarzucanymi im czynami.

Źródło: HungarianAmbiance.com

MM

Za: narodowcy.net (Sierpień 19, 2012) | http://narodowcy.net/jobbik-pozywa-szefa-centrum-wiesenthala/2012/08/19/

Skip to content