Jobbik pozywa szefa Centrum Wiesenthala

Aktualizacja: 2012-08-20 9:22 am

Węgierscy nacjonaliści z Jobbiku wraz z grupą osób cywilnych, pozwali Efraima Zuroffa za fałszywe oskarżenia Centrum Wiesenthala, na temat László Csizsika-Csatáry’ego.

Zajmujące się ściganiem prawdziwych lub rzekomych nazistowskich zbrodniarzy Centrum Szymona Wiesenthala, w połowie lipca wytropiło 97-letniego László Csizsika-Csatáry’ego, który w czasie II Wojny Światowej był szefem węgierskiej policji w Koszycach. Centrum oskarżyło Węgra o współudział w Holocauście, poprzez wysyłanie transportów Żydów do Oświęcimia i na Ukrainę. Jak dotąd prokuratura bada pierwszą sprawę, zaś w drugiej nie znalazła dowodów na udział Csizsik-Csatáry’ego w tym procederze.

W związku z fałszywymi oskarżeniami, które skończyły się nagonką na Węgra w całej Europie, nacjonaliści skupieni wokół partii Jobbik, postanowili pozwać szefa Centrum Wiesenthala Efraima Zuroffa. Zdaniem węgierskich narodowców, Zuroff rzuca oskarżenia aby uzasadnić potrzebę działania jego instytucji i wykazać zasadność swojej pracy. Jobbik zwraca uwagę na kilka fałszywych oskarżeń Centrum przeciwko niewinnym ludziom, które przeradzały się w pokazowe procesy, przeciwko osobom nie mającym nic wspólnego z zarzucanymi im czynami.

Źródło: HungarianAmbiance.com

MM

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=59915 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]