Źołnierze byli brutalni wobec dzieci. UE krytykuje Izrael

Aktualizacja: 2012-08-13 9:42 am

Unia Europejska domaga się, aby Izrael zaprzestał niszczenia palestyńskich wiosek i wstrzymał żydowskie osadnictwo na palestyńskim terytorium. Takie oświadczenie wydało kilkunastu wysokich rangą unijnych dyplomatów. Jak podkreślają eksperci, wspomniany problem to jedna z największych obecnie przeszkód na drodze do pokoju na Bliskim Wschodzie.

/Szacuje się, że na Zachodnim Brzegu znajduje się obecnie około 300 izraelskich osiedli. W świetle międzynarodowego prawa są one nielegalne, ale Izrael nie uznaje takiej interpretacji, dlatego powstaja nowe osiedla, co spotyka się z krytyką społeczności międzynarodowej, również Unii Europejskiej.

 – Jest jasne, że osadnictwo jest nielegalne. Unia nie popiera tego, ani też zmian, jakie osadnictwo powoduje – powiedział przedstawiciel Brukseli w Autonomii Palestyńskiej John Gatt-Rutter.

Również ambasador Izraela w Polsce Zvi Rav-Ner podkreśla, że rozwiązanie bliskowschodniego konfliktu nie jest łatwe. – Konflikt ma blisko sto lat. Nie można oczekiwać, że załatwimy wszystko w kilka tygodni – tłumaczy dyplomata.

Polskie Radio na potwierdzenie tych doniesień, wyemitowało rozmowę z Palestynką Shireen Hanun, która wraz z całą rodziną została 2 lata temu wyrzucona z domu we wschodniej Jerozolimie. – Izraelscy policjanci przyszli o 5. rano. Wyrzucili nas na zewnątrz razem z meblami. Nie mieli szacunku nawet dla małych dzieci – opowiada zszokowana kobieta.

AM/Onet.pl/IAR

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=59682 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]