Aktualizacja strony została wstrzymana

Jest nowy biznes dla kolegów Skarbu Państwa z PO i PSL-u – Janusz Wojciechowski

Podatek dochodowy na wsi, czyli będzie tania ziemia z licytacji! Chłopa wołami od ziemi nie oderwiesz, ale komornikiem tak. 

1. Od 2014 roku rolnicy będą płacili podatek dochodowy – ogłosił nowy Minister Rolnictwa Stanisław Kalemba na łamach „Gazety Wyborczej” , ulubionej gazety PSL-u. Podatek ma być niewielki, tyle co obecny podatek rolny, a chłopi dzięki temu będą mieli lepiej, jeszcze lepiej, niż obecnie dobrze mają.

2. Kiedyś bym powiedział – Stanisławie, dziś powiem – panie Ministrze! Wpuszcza pan wilka do owczarni! W ślad za podatkiem dochodowym władza skarbowa wkroczy na wieś, a jest to władza absolutna i bezwzględna. Wobec władzy skarbowej nie ma odpornych na ciosy, są tylko źle trafieni. Tysiące polskich przedsiębiorców pożegnało się ze swoimi firmami, z dorobkiem całego życia, bo zniszczył ich aparat skarbowy – polecam chociażby historie opowiadane w programie „Państwo w państwie”. To samo będzie na wsi, Drobny błąd, kontrola, domiar, odsetki, i zanim chłop się zorientuje, będzie już zlicytowany.

I chyba o to chodzi, żeby go z torbami puścić, będzie wtedy tania ziemia na licytacji, a od ziemi nie ma lepszej lokaty. Chłop się trzyma ziemi, że wołami go nie oderwiesz, ale komornik oderwie go raz dwa. Zlicytowaną ziemię kupi państwo z miasta, w ramach lokaty kapitału, bo prawdziwy rolnik od komornika nie kupuje.   

3. Minister Kalemba pociesza, że dla rolników będą w przyszłym roku szkolenia ze skarbowej biurokracji. No brawo! Koledzy Skarbu Państwa już ręce zacierają – jest wielki szmal do zarobienia!

Rolników jest w Polsce dwa miliony. Takiego rynku na szkolenia Polska jeszcze nie widziała. Takiego raju dla firm szkoleniowych jeszcze nie było. Przeszkolenie pracowników upadłej stoczni, sześć tysięcy chłopa, kosztowało państwo 50 milionów!. A tu trzeba przeszkolić dwa miliony! No niechby przeszkolenie jednego rolnika trzysta złotych kosztowało, to będzie do zarobienia tych milionów milionów sześćset. Ale gdzie tam trzysta, to będzie z pewnośią wielokrotnie drożej.

Mam takie przeczucie, nie wiem skąd ono się bierze, że na szkoleniach zarobi ta sama PSL-owska koleżeńska śmietanka, która wcześniej w Elewarze zarabiała. A tu będzie do zarobienia z dziesięć Elewarów.

Chyba, że ich Platforma nie dopuści, tam są jeszcze lepsi koledzy Skarbu Państwa…

Janusz Wojciechowski

Za: Janusz Wojciechowski blog (13 sierpnia 2012) | http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/Jest-nowy-biznes-dla-kolegow-S,2,ID486916321,n