Zwierzchnik Sił Zbrojnych Iranu: “Ewentualny atak Izraela to samobójstwo”

Aktualizacja: 2012-08-8 7:02 pm

Irański minister obrony, generał brygady Ahmad Vahidi, ostrzegł Izrael przed jakimkolwiek militarnym przedsięwzięciem skierowanym przeciw jego krajowi i stwierdził, że podjęcie takiej akcji oznaczałoby samozagładę syjonistycznego tworu.

„Reżim syjonistyczny wie, że zaatakowanie Iranu jest nieosiągalnym pragnieniem, chyba że chcą popełnić samobójstwo” – powiedział Vahidi, potępiając jednocześnie groźby militarne płynące z Tel Avivu, podsycane niedawną wizytą członka rządu amerykańskiego.

Zaprzeczył również, że Iran obawiał się wizyty sekretarza obrony USA, Leona Panetta, na Bliskim Wschodzie, w czasie której Panetta zachęcał Izrael i kraje arabskie do zwierania szeregów przeciw Islamskiej Republice Iranu.

„Siły Zbrojne Iranu są w pełni przygotowane, by udzielić jednoznacznej odpowiedzi na każdy zły zamiar skierowany wobec kraju, wiedząc, że we wrogich państwach niechęć wobec Iranu jest podsycana fałszywymi informacjami na temat programu nuklearnego. Zachód cały czas używa argumentu, że celem irańskiego programu nuklearnego jest broń jądrowa i podżega do ciągłego nakładania sankcji, pomimo że Teheran wielokrotnie powtarzał, iż cel tego programu jest cywilny” – dodał.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=59581 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]