Rząd promuje zagranicą książkę o „polskim antysemityzmie”

Aktualizacja: 2012-08-7 8:09 am

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poleciło polskim placówkom dyplomatycznym zagranicą, promowanie książki oskarżającej Polaków o antysemityzm i szmalcownictwo.

Książkę „Piekło wyborów. Polacy i Holocaust” („Inferno of Choices. Poles and the Holocaust”), nakazano promować już w lipcu. Jej wydawcą jest Oficyna Wydawnicza RYTM, której szef był majorem Służby Bezpieczeństwa. Po ujawnieniu tych informacji, współpracę z wydawnictwem zerwały m.in. Instytut Pamięci Narodowej i Światowy Związek Źołnierzy Armii Krajowej.

Na siedem kluczowych opracowań, pięć mówi o Polakach zajmujących się szabrownictwem, szmalcownictwem, pobieraniem pieniędzy za pomaganie Żydom, antysemityzmie i kolaboracji z Niemcami. MSZ twierdzi jednak, że książka wzbogaca…wiedzę cudzoziemców o Polsce, więc nakazało umieszczać jej elektroniczną wersję na stronach polskich ambasad.

MM

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=59521 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]