Centrum Wiesenthala atakuje festiwal w Awinion

Aktualizacja: 2012-08-2 11:55 am

Centrum Szymona Wiesenthala wysłało list do francuskiej minister kultury, w którym krytykuje Festiwal w Awinion za część wydarzeń kulturalnych, krytycznych wobec polityki Izraela.

Centrum Szymona Wiesenthala nie spodobały się niektóre sztuki i inne wydarzenia, towarzyszące kulturalnemu Festiwalowi w Awinion, które przypominają niektóre rezolucje Organizacji Narodów Zjednoczonych, podchodzące krytycznie do polityki Izraela wobec Palestyny. Chodzi przede wszystkim o dokumenty ONZ z 1952 roku, krytykujące Izrael za brutalny sposób rozbudowywania państwa syjonistycznego.

List do francuskiej minister kultury Aurélie Filippetti, wysłał dyrektor ds. relacji międzynarodowych Centrum czyli Shimon Samuels. W dokumencie skrytykował festiwal za to, iż prezentowane na nim treści „dążą do delegitymizacji państwa Izrael” i „nawołują do zerwania przez francuskich Żydów, więzi z izraelskim państwem„. Centrum zażądało, aby ministerstwo przyjrzało się rozdzielaniu funduszy na tego typu festiwale i w następnym roku podjęło działania przeciwko prezentacji treści tego typu i ukarała winnych ich obecności.

DesInfos.com

MM

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=59386 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]