Centrum Wiesenthala atakuje festiwal w Awinion

Centrum Szymona Wiesenthala wysłało list do francuskiej minister kultury, w którym krytykuje Festiwal w Awinion za część wydarzeń kulturalnych, krytycznych wobec polityki Izraela.

Centrum Szymona Wiesenthala nie spodobały się niektóre sztuki i inne wydarzenia, towarzyszące kulturalnemu Festiwalowi w Awinion, które przypominają niektóre rezolucje Organizacji Narodów Zjednoczonych, podchodzące krytycznie do polityki Izraela wobec Palestyny. Chodzi przede wszystkim o dokumenty ONZ z 1952 roku, krytykujące Izrael za brutalny sposób rozbudowywania państwa syjonistycznego.

List do francuskiej minister kultury Aurélie Filippetti, wysłał dyrektor ds. relacji międzynarodowych Centrum czyli Shimon Samuels. W dokumencie skrytykował festiwal za to, iż prezentowane na nim treści „dążą do delegitymizacji państwa Izrael” i „nawołują do zerwania przez francuskich Żydów, więzi z izraelskim państwem„. Centrum zażądało, aby ministerstwo przyjrzało się rozdzielaniu funduszy na tego typu festiwale i w następnym roku podjęło działania przeciwko prezentacji treści tego typu i ukarała winnych ich obecności.

DesInfos.com

MM

Za: narodowcy.net (Sierpień 2, 2012) | http://narodowcy.net/centrum-wiesenthala-atakuje-festiwal-w-awinion/2012/08/02/

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content