Skandal w Kostrzynie! Pro-liferzy zatrzymani

Dwóch działaczy Fundacji PRO – Prawo do życia, zostało zatrzymanych podczas legalnego zgromadzenia. Policjantom przeszkadzał antyaborcyjny plakat, który mieli ze sobą obrońcy życia. Czy to kolejna interwencja ludzi związanych z Przystankiem Woodstock?

Aktywiści Fundacji PRO – Prawo do życia, zgłosili w mieście, w którym odbywa się Przystanek Woodstock zgromadzenie, podczas którego chcieli przypominać brutalną prawdę o aborcji. Jak zwykle obrońcom życia towarzyszył plakat, na którym pokazywano, jak naprawdę wygląda „zabieg”, będący niczym innym jak brutalnym morderstwem.

Na legalnej manifestacji zjawili się policjanci. Zarekwirowali plakat, tłumacząc, że na wystawianie tego typu prezentacji, należy mieć zgodę. To absolutna nieprawda – zgodnie z polskim prawem, na legalnie zarejestrowanym zgromadzeniu, można eksponować plakaty i bannery o dowolnej treści.

Dwóch działaczy Fundacji PRO – Prawo do życia zostało zatrzymanych przez policję i na sygnale odwiezionych na komisariat. Wkrótce poinformujemy Państwa o dalszym losie sprawy.

Przypomnijmy, że w 2009 roku organizatorzy Przystanku Woodstock zagrozili członkom Fundacji Pro – Prawo do życia zniszczeniem antyaborcyjnej wystawy rozstawionej legalnie przed wejściem na festiwal. W nocy grupa zamaskowanych bandytów, uzbrojonych w noże i pałki, zdemolowała wystawę. Zaatakowano i pobito osoby, które próbowały powstrzymać napastników. Kilka godzin później członkowie tzw. „pokojowego patrolu” WOŚP przywłaszczyli sobie resztki wystawy bez zgody organizatorów. – To jest wystawa z pogranicza kryminogennego. Wstrząsająca! Gorsza niż wódka i dopalacze razem wzięte – mówił w 2011r. Owsiak w wywiadzie dla Super Expressu. Lider WOŚP był również jednym z sygnatariuszy listu otwartego tzw. autorytetów moralnych, skierowanego do władz polskich miast z prośbą, o niedopuszczenie do dalszej ekspozycji wystaw Wybierz Źycie.

kra

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2012-08-02) | http://www.pch24.pl/skandal-w-kostrzynie--pro-liferzy-zatrzymani,4745,i.html

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content