Litwa: Nie wpuścili sierpa i młota

Aktualizacja: 2012-08-1 9:01 pm

Litewskie służby ochrony pogranicza nie wpuściły wczoraj do kraju Białorusina, który na masce swojego czerwonego porsche miał namalowane symbole Związku Sowieckiego – sierp i młot oraz komunistyczną gwiazdę – które, obok symboli nazistowskich, są na Litwie zakazane.

Za rozpowszechnianie lub upublicznianie owych symboli grozi na Litwie grzywna w wysokości od 500 do 1000 litów (180-350 dolarów). Do zdarzenia doszło na przejściu granicznym Kotłowka – Ławaryszki. Jak informuje portal Delfi, udekorowanym w sowieckie symbole samochodem podróżował 26-letni mężczyzna. Po tym, jak Białorusin odrzucił propozycję litewskich funkcjonariuszy, aby kontynuował swoją podróż na piechotę lub autobusem, ostatecznie musiał na granicy zawrócić.

MBZ

Za: Nasz Dziennik, Czwartek, 2 sierpnia 2012, Nr 179 (4414) -- [Org. tytuł: « Nie wpuścili sierpa i młota»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=59330 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]