Amerykańskie wojsko od jesieni w Polsce

Aktualizacja: 2012-07-26 6:50 pm

Oddział amerykańskiego wojska będzie od jesieni stacjonował w Polsce. To wynik wczorajszych rozmów ministra obrony Tomasza Siemoniaka i szefa Pentagonu Leona Panetty.

Kilkunastoosobowy oddział wojska Stanów Zjednoczonych, przybędzie do Polski w październiku lub listopadzie. Ma on służyć jako wsparcie rotacyjnego rozmieszczenia amerykańskich samolotów F-16 i C-130 w Polsce, które ma nastąpić w przyszłym roku. Szef Pentagonu podkreślił z dumą, że będzie to pierwszy oddział wojsk amerykańskich stacjonujących na ziemi polskiej. Poza tym od 2018 roku w Polsce mają znaleźć się antyrakiety SM-3, będące elementem amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie.

Źródło: Money.pl

MM

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=59166 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]