Łukaszenka szuka agentów w zagranicznych bankach

Aktualizacja: 2012-07-23 5:11 pm

Prezydent Aleksander Łukaszenka zasugerował, że niektóre zagraniczne banki pracujące na Białorusi prowadzą działalność szpiegowską. Łukaszenka mówił o tym w Mińsku podczas spotkania z Nadzieją Jermakową, szefową Banku Narodowego Białorusi.

Prezydent Łukaszenka nie ujawnił jednak o jakie banki chodzi. Powiedział jedynie, że „otrzymywał informację, że niektóre zagraniczne banki postępują jak zagraniczni agenci w pełnym słowa tego znaczeniu”. Łukaszenka nie wykluczył, że osobiście będzie ingerować w ich działalność. Z wypowiedzi prezydenta wynika, że chodzi o szpiegostwo przemysłowe. Niektóre banki mają bowiem na zmówienie gromadzić i przekazywać dalej informacje o białoruskich firmach.
Na Białorusi są 32 banki, w tym 13 z większościowym udziałem kapitału zagranicznego.

IAR/KRESY.PLl

KOMENTARZ BIBUŁY: “Łukaszenka szuka agentów w zagranicznych bankach” – i słusznie! Mądre słowa Prezydenta, który jako jeden z nielicznych przwódców państwowych głośno mówi o i tak powszechnie znanych sprawach.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=59124 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]