Prezydent Włoch wzywa do debaty nad eutanazją

Aktualizacja: 2006-09-26 12:00 am

Włoski prezydent Giorgio Napolitano wezwał do debaty w sprawie zmiany obowiązującego prawa zabraniającego dokonywania eutanazji. W liście prezydenta do Peirgiorgio Welby, chorego na przewlekłą i nieuleczalną chorobę obywatela, który zwrócił się z prośbą o pomoc w zakończeniu swojego życia, Napolitano powiedział, że w sprawie eutanazji potrzebna jest “delikatna i szeroka debata”.

Na sugestie prezydenta Włoch, Watykan odpowiedział przypominając niezmienną naukę Kościoła wobec nienaruszalności życia, od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=591 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]