Węgry na celowniku międzynarodowych “antyfaszystów”

Aktualizacja: 2012-07-19 9:35 pm

Węgry stały się w ostatnich miesiącach obiektem „antyrasistowskiej” nagonki organizacji żydowskich wspieranych przez Unię Europejską, a także rząd USA. W dniach 19-22 lipca na Węgrzech gościć będzie specjalny wysłannik amerykańskiego rządu, zajmujący się „zwalczaniem antysemityzmu”, Hannah Rosenthal. Ma ona spotkać się z przedstawicielami rządu, ustawodawcami oraz reprezentantami społeczności żydowskiej i cygańskiej.

Rosenthal będzie omawiać z nimi „zwalczanie antysemityzmu”, piętnowanie tzw. „mowy nienawiści”, promowanie tolerancji oraz „edukacji holocaustowej”. Ma także spotkać się z organizatorami tzw. Marszu Źywych, który każdego roku ściąga na przemarsz z Auschwitz do Birkenau setki uczniów z całego świata. Przedstawiciele węgierskiego oddziału organizacji Marszu Źywych organizują także węgierskie uroczystości dotyczące holocaustu.

Ostra, międzynarodowa nagonka na Węgry zbiegła się w czasie z aresztowaniem w Budapeszcie 97-letniego Laszlo Csizsik-Csatary, oskarżanego o nazistowskie zbrodnie wojenne przez skompromitowane Centrum Wiesenthala. Ostatnią głośną ofiarą nagonki zorganizowanej przez Centrum Wiesenthala padł Ukrainiec John Demjaniuk (uniewinniony w Izraelu z oskarżenia Centrum, zmarł w trakcie kolejnego procesu w Niemczech).

Ostatnie akcje zagranicznych „łowców nazistów” skomentował wiceszef klubu parlamentarnego nacjonalistycznej partii Jobbik, Marton Gyongyosi, który jest także wiceprzewodniczącym parlamentarnej komisji spraw zagranicznych. Określił on akcję Centrum Wiesenthala jako oburzającą próbę dyskredytacji Węgier przez zagranicznych „łowców nazistów” w imię sztucznie podsycanego „antysemityzmu”. Powiedział on także, że nie ma roku by Centrum nie odszukało jakiegoś “najbardziej poszukiwanego” nazisty.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=59049 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]