Posterunki policji będą likwidowane

Aktualizacja: 2012-07-19 11:30 am

Po decyzji o likwidacji niektórych sądów, mamy kolejne likwidacje instytucji w małych miastach i wsiach – likwidowane będą posterunki policji, bo według Komendy Głównej, nie są potrzebne.

Decyzja o zlikwidowaniu prawie połowy z 700 posterunków na terenie całego kraju, spowodowana jest chęcią oszczędzania. Polska policja od lat boryka się z niedofinansowaniem. Policjanci mówią także o tym, że w miejsce posterunków powołają nowe komendy, co spowoduje, że interwencja będzie szybsza niż dziś. Mieszkańcy gmin w których likwidowane będą posterunki nie kryją rozczarowania taką decyzją. Podobnie myślą politycy opozycji. PiS jest przeciwko likwidacji małych posterunków. Politycy mówią, że kolejne likwidacje, najpierw sądów, a teraz posterunków policji, jest związane z planami Platformy Obywatelskiej, która ma mieć w zamiarze likwidacje powiatów.

Posterunki umieszczane są w małych miejscowościach i na terenie miast, gdzie mają pełnić role miejsc do bezpośredniego kontaktu z policją. Według funkcjonariuszy ludzie zdecydowanie częściej dzwonią niż sami odwiedzają posterunki, dlatego je się likwiduje. Posterunki czynne są tylko w dzień, mają małą obsadę, ale często pełnią pożyteczną rolę dla społeczeństw lokalnych. Dlatego też protestują samorządowcy, którzy nie godzą się na likwidacje kolejnych instytucji. Oprócz sądów i posterunków, likwidacje swoich placówek w małych miejscowościach zapowiada także Poczta Polska.

Źródło: „Rzeczpospolita”

Za: MyPiS.pl -- [Org. tytuł: « Posterunki policji będÄ… likwidowane»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=58984 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]