“Żydzi powinni głosować na Obamę, bo popiera aborcję na żądanie”

Aktualizacja: 2012-07-18 1:46 pm

Taka szokująca teza padła w programie emitowanym na antenie stacji Jewish Life Television. Kongresmenka Debbie Wasserman Schultz powiedziała, że prezydent USA nie zrobił czegoś, co mogłoby zrazić żydowski elektorat do jego osoby.

Schultz  stwierdziła, iż amerykańscy Żydzi powinni głosować na Baracka Obamę, bo popiera aborcję na żądanie i podejmuje działania, zmuszające religijnych pracodawców do zapewnienia pokrycia kosztów antykoncepcji swoim pracownikom.

– Prezydent ma duże poparcie w kwestiach, które obchodzą Żydów, np. w walce o prawo dokonywania wyborów, co do własnej reprodukcji   czy dostępu do przystępnej cenowo antykoncepcji  – powiedziała szefowa Democratic National Committee .

Schultz dodała, że ”‹”‹Mitt Romney i Republikanie “walczą o to, aby zabrać nas z powrotem do czasów, kiedy nie mogliśmy dokonywać wyborów, co do własnej rozrodczości  i nie mieliśmy dostępu do antykoncepcji”, ponieważ “są kontrolowani przez ekstremistów z Tea Party”.  

Chociaż połowa Izraelczyków posiada negatywną opinię nt. Obamy, ostatni sondaż Gallupa pokazuje, że 64 proc. amerykańskich Żydów planuje oddać głos na urzędującego prezydenta.

AM/LifeSiteNews

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=58972 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]