Żydowski parlamentarzysta rwie „odrażający” Nowy Testament i ciska go do śmietnika

Aktualizacja: 2012-07-18 8:55 am

Członek izraelskiego parlamentu porwał egzemplarz Nowego Testamentu i wrzucił go do śmietnika. Wydanie Biblii było rozdawane wszystkim członkom Knesetu przez Wiktora Kalisha, szefa chrześcijańskiego towarzystwa wydawniczego.

‘mol książkowy’ w akcji

Nowy Testament przynależy do „śmietniska historii”.

Ben-Ari nazwał jednakże książkę prowokacją, podarł ją i wyrzucił na śmietnik czego czynność została zarejestrowana kamerą filmową.

„Ta odrażająca książka (Nowy Testament) doprowadziła do mordu milionów żydów podczas palenia ich (auto da fe) przez Inkwizycję”, przytoczono cytat z wypowiedzi Ben-Ari.

„To jest prowokacja misjonarzy kościelnych i nie ma wątpliwości, że ta książka i ci, którzy ją wysłali przynależą do śmietnika historii”.

Ben-Ari cieszy się także złą sławą rozpalania nienawiści do Afrykanów, deklarując w Tel-Aviv ostatniego roku  podczas manifestacji przeciwko afrykańskim imigrantom, że „przyszliśmy żeby wymazać ciemność”.

Tzipi Hovotely, członkini rządzącej partii izraelskiego premiera Benjamina Netanyahu, wysłała żądanie do spikera Knesetu z wezwaniem do wstrzymania dystrybucji „misjonarskich” materiałów, doniosła „NRG news”.

Niszczenie Biblii odbywa się podczas zjazdu syjonistycznych protestantów w Waszyngtonie.

Niszczenie Biblii, zniewagi i obelgi w stosunku do niej w wykonaniu Ben-Ari ma miejsce podczas zjazdu protestanckiej organizacji „Christians United for Israel” (CUFI), która twierdzi, że jest największą pro-izraelską organizacją w USA i zbiera się na coroczną konferencję w Waszyngtonie. Alice Bach brała udział w konferencji i słyszała mowę inauguracyjną wygłoszoną przez założyciela organizacji, protestanckiego pastora John’a Hagee, który twierdzi, aby usprawiedliwić swoje poparcie dla Izraela, że Biblia jest „tekstem syjonistycznym”. Co powiedziałyby tysiące protestanckich syjonistów biorących udział w konferencji CUFI, gdyby widzieli oni członka izraelskiego Knesetu niszczącego Biblię i wrzucającego ją do śmietnika?

Data publikacji: 17.07.2012

Tłum. RX

Źródło: http://electronicintifada.net/blogs/ali-abunimah/israeli-lawmaker-tears-abominable-new-testament-throws-it-trash

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=58922 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]