Brazylijski rząd chce pokazywać jak zabijać dzieci

Aktualizacja: 2012-07-17 9:16 am

Brazylijskie ministerstwo zdrowia zamierza edukować kobiety odnośnie tego, w jaki sposób samodzielnie przeprowadzić aborcję. Obrońcy życia są oburzeni. Przed wyborami prezydent Dilma Rousseff zobowiązała się, że nie wprowadzi ustawodawstwa legalizującego aborcję albo w jakikolwiek sposób zachęcającego do zabijania dzieci poczętych.

Prezydent Dilma Rousseff

Brazylijskie media donoszą, że w ministerstwie zdrowia trwają prace, które pod pretekstem „uporania się ze szkodami, powodowanymi pokątnymi aborcjami” mają instruować kobiety, w jaki sposób same skutecznie mogą uśmiercić  dziecko poczęte.

 Zgodnie z przygotowanymi planami kobiety, które będę chciały dokonać aborcji – jeśli poinformują o tym zamiarze odpowiednie służby – dostaną instrukcję, jak tego dokonać. Otrzymają także za darmo chemiczne środki poronne i będą miały zapewniony bezpłatny dostęp do opieki szpitalnej po przeprowadzeniu „zabiegu”.

 Chociaż administracja Rousseff nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła tym doniesieniom, pro-aborcyjna minister ds. kobiet, Eleonora Menicucci, niedawno powiedziała gazecie „Folha de Sao Paulo”, że  instruowanie kobiet, w jaki sposób mają przeprowadzać aborcje, nie jest nielegalne. Niezgodne z prawem jest jedynie dokonywanie aborcji(sic!).

 Menicucci, była marksistowska działaczka, skazana w 1970 roku za terroryzm, przyznała się, że sama dopuściła się wielu aborcji. Instrukcje dot. tego, w jaki sposób uśmiercać dzieci poczęte, otrzymała w Kolumbii. Zarówno w Kolumbii, jak i Brazylii aborcja jest prawnie zakazana. Rzadko kiedy jednak sądy egzekwują to prawo.

 W odpowiedzi na doniesienia o zamiarach ministerstwa zdrowia, Episkopat Brazylii wydał oświadczenie, zarzucając Rousseff niewywiązywanie się ze zobowiązań. Hierarchowie wezwali rząd do naprawy sytuacji. Podkreślili, że rząd Rousseff stwarza zachęty w celu szerzenia aborcji i faworyzuje interesy międzynarodowych organizacji, które chcą narzucić kontrolę populacji w krajach rozwijających się. Episkopat zarzucił prezydent, że lekceważy wolę większości narodu brazylijskiego, który jest przeciwny aborcji i łamie elementarne zasady demokracji.

 Biskupi wezwali do „natychmiastowego” usunięcia ze stanowiska minister Eleonory Menicuccii sekretarza stanu ds. opieki medycznej Helvecio Magalhaesa, który koordynuje program w ramach ministerstwa.

Źródło: LSN, AS.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=58894 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]