Włochy: Rząd zapowiada internetową cenzurę “antysemickich” stron

Aktualizacja: 2012-07-17 9:01 am

Włoski rząd planuje wprowadzenie nowych środków, przeciwdziałających „antysemityzmowi” w internecie. Na poniedziałkowym spotkaniu z liderami żydowskiej społeczności w największej synagodze Rzymu, minister integracji, Andrea Riccardi, powiedział, że współpracuje on z ministrem spraw wewnętrznym i ministrem sprawiedliwości w ramach większego przeciwdziałania „szerzeniu nienawiści przez internet”.

Riccardi powiedział, że mają to być środki dające policji prawo do blokowania „rasistowskich stron” oraz namierzania ich regularnych odwiedzających. Jak dodał, „wzrost liczby rasistowskich stron internetowych wymaga od rządu zaktualizowania obecnych środków do walki z nimi”. Jako pretekst do większej inwigilacji użytkowników internetu i ograniczenia możliwości wypowiadania opinii podał on atak na żydowską szkołę w Tuluzie, gdzie w wyniku ostrzału muzułmańskiego zamachowca zginęło troje ludzi.

Podczas tego samego spotkania lider rzymskiej społeczności żydowskiej, Riccardo Pacifici, wezwał parlament do podjęcia kroków mających na celu wprowadzenie prawa zakazującego tzw. „negowania holocaustu”, które objawia się m.in w niezależnych badaniach historyków.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=58882 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]