Aktualizacja strony została wstrzymana

Obama za aborcją

Jedną z pierwszych decyzji nowego prezydenta USA Obamy jest zniesienie zakazu finansowania z funduszy federalnych grup międzynarodowych, dokonujących aborcji lub doradzających w sprawach przerywania ciąży.

Zdaniem Fisichelli przedstawiciela Papieskiej Akademii Źycia, nowo wybrany prezydent USA powinien wsłuchać się we wszystkie głosy w Ameryce, bez „arogancji tych, którzy, będąc u władzy, sądzą, że mogą decydować o życiu i śmierci”.

Zakaz wspierania funduszami federalnymi ugrupowań międzynarodowych, które pomagają w przerywaniu ciąży wprowadził prezydent Ronald Reagan w 1984 roku. Zniósł go Bill Clinton, a w 2001 roku przywrócił ów zakaz George W. Bush.

Dzięki temu pieniądze amerykańskiego podatnika nie mogły trafić do ugrupowań międzynarodowych oferujących aborcję lub poradnictwo w zakresie aborcji. Dotyczyło to także ugrupowań opowiadających się za legalizacją aborcji bądź dopuszczających przerywanie ciąży jako sposobu planowania rodziny.

Liberalne organizacje „pro choice” są zachwycone, konserwatywne „pro-life” biją na alarm. Przewodnicząca Americans United for Life (Amerykanów Zjednoczonych dla Źycia), Charmaine Yoest powiedziała: – Codziennie budzimy się w pogłębiającym się kryzysie, finansowanie przemysłu aborcyjnego to obraza dla Amerykanów.


Za: Aspekt Polski


.