Judaizm: religia pokoju i miłości?

Aktualizacja: 2009-01-26 12:24 pm

O bezwzględność i brak litości wobec wroga nawoływał rabinat sił zbrojnych Izraela podczas operacji w Strefie Gazy. – Jest to wezwanie do podważania prawa międzynarodowego w kwestii traktowania cywilów na terenach wroga – pisze izraelski dziennik “Haarec”.

Izraelski rabinat polowy apelował w toku działań wojska w Strefie Gazy o bezwzględność i brak litości wobec wroga – podaje dziennik “Haarec”.

Dziennik na swej stronie internetowej cytuje fragmenty broszury, wydanej przez rabinat a także materiałów poszczególnych rabinów, rozdawanych walczącym żołnierzom. Zdaniem dziennika, materiały te odzwierciedlają “ton nacjonalistycznej propagandy”, można je uznać za “rasistowskie” a także mogą być interpretowane jako “wezwanie do podważania prawa międzynarodowego w kwestii traktowania cywilów na terenach wroga”.

“Haarec” cytuje fragmenty broszury, którą uzyskał od izraelskich obrońców praw człowieka z grupy “Przełamać milczenie”, badającej zachowanie żołnierzy izraelskich w Strefie Gazy. Jak pisze dziennik, w publikacjach, wręczanych żołnierzom, rabinat apelował, by nie mieli litości dla wroga, Palestyńczyków porównywał do Filistynów oraz przypominał, iż ani piędź ziemi Izraela nie powinna należeć do wroga, a wszelkie enklawy czy strefy autonomiczne dowodzą jedynie słabości narodowej Izraela.

W związku z broszurami rabinatu izraelska organizacja, zajmująca się kwestią praw człowieka “Jesz Din” formalnie zwróciła się do ministra obrony Ehuda Baraka, by usunął głównego rabina sił zbrojnych, generała Awiszaja Ronckiego z urzędu.

MaRo/onet.pl


Za: Fronda.pl


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5881 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]