USA: Ks. Jan Berg ponownie przełożonym generalnym FSSP

Aktualizacja: 2012-07-13 9:37 am

Obradująca od 3 lipca Kapituła Generalna Bractwa Kapłańskiego Św. Piotra ponownie wybrała ks. Jana Berga na urząd przełożonego generalnego tego instytutu.

Ks. Jan Berg, przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego Św. Piotra


Ks. Andrzej Komorowski, asystent przełożonego generalnego FSSP

Wybór został zaakceptowany przez Papieską Komisję Ecclesia Dei, której sekretarz, ks. prałat Gwidon Pozzo, pogratulował elektowi zaufania, jakim znów, po sześciu latach sprawowania urzędu, obdarzyli go współbracia. Delegaci wybrali również trzech asystentów przełożonego i dwóch doradców – trzecim asystentem został Polak, pochodzący z diecezji łomżyńskiej ks. Andrzej Komorowski. Kapituła odbywająca się w seminarium FSSP pw. Matki Bożej z Guadalupe w Denton w stanie Nebraska potrwa do 18 bm.

Ksiądz Jan Berg jest Amerykaninem, ma 42 lata, studiował filozofię w kalifornijskim Kolegium Św. Tomasza z Akwinu oraz teologię w Międzynarodowym Seminarium Duchownym FSSP w Wigratzbad. Papieski Uniwersytet Świętego Krzyża przyznał mu licencjat (na wydziałach teologii katolickiej uczelni wyższych działających na prawie papieskim jest to stopień naukowy pomiędzy magistrem a doktorem).

Bractwo Kapłańskie Św. Piotra zostało założone 18 lipca 1988 r. w cysterskim opactwie Hauterive w Szwajcarii przez 12 księży i grupę seminarzystów, którzy opuścili szeregi FSSPX w związku z konsekracjami biskupimi dokonanymi przez abp Lefebvre’a trzy tygodnie wcześniej,

(źródło: fssp.org, 11 lipca 2012).

 

 

 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=58755 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]