USA: dwie parafie Kościoła episkopalnego przyjęły wiarę katolicką

Aktualizacja: 2012-07-11 12:37 pm

Kolejne dwie parafie Kościoła episkopalnego w amerykańskim stanie Kalifornia przyjęły wiarę katolicką. Zostały one włączone do ordynariatu dla byłych anglikanów. Jeden z dwóch pastorów przyjął już, za zgodą Watykanu, święcenia kapłańskie. Drugi się do nich jeszcze przygotowuje. Obaj byli pastorzy są żonaci. Liturgii przewodniczył prał. Jeffrey Steenson, były biskup episkopalny, który z nominacji papieskiej przewodzi byłym anglikanom w USA i Kanadzie.

Warto zauważyć, że w ubiegły poniedziałek Kościół episkopalny w USA poczynił kolejne ważne kroki wyobcowujące go ze wspólnoty chrześcijańskiej. Na swej konwencji generalnej przyjął on rytuał błogosławieństw związków homoseksualnych oraz dopuścił do posługi duchowej transseksualistów. To właśnie w kontekście takich wynaturzeń coraz więcej wiernych 2-milionowej wspólnoty Kościoła episkopalnego decyduje się na zmianę wyznania.

kb/ rv

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=58695 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]