Obama szantażuje katolickie instytucje

Aktualizacja: 2012-07-11 10:26 am

Prezydent USA, Barack Obama, nazwał „nieuczuciwym” fakt, że dofinansowywane z budżetu państwa instytucje katolickie mogłyby nie finansować zatrudnianym przez nie kobietom antykoncepcji. Wypowiedź dotyczy wprowadzonej przez Obamę ustawy o ubezpieczeniach zdrowotnych.

Obama potwierdził swoje poparcie dla ustawy o ubezpieczeniach zdrowotnych, które nakładają na instytucje obowiązek płacenia składki za swoich pracowników. Z pieniędzy tych mają być finansowane środki antykoncepcyjne, wczesnoporonne, a także sterylizacja kobiet.

Zapytany w jednym z wywiadów o to czy nie sądzi, że ustawa, nazywana też „Obamacare”, jest gwałtem na wolności religijnej Amerykanów, Obama zaprzeczył. Stwierdził, że wolność religijna to dla niego jedna z fundamentalnych zasad na której zbudowane zostały Stany Zjednoczone.

Prezydent nie widzi sprzeczności między swoją opinią na temat wolności religijnej, a wprowadzoną ustawą o ubezpieczeniach zdrowotnych. Jego zdaniem fakt, że katolickie instytucje będą zmuszone do współfinansowania działań przeciw życiu, bądź zabijania nienarodzonych, nie jest zamachem na wolność religijną.

Nie byłoby uczciwe, gdyby niewierzące kobiety zatrudniane w katolickich instytucjach, które są wspierane z pieniędzy federalnych, były zmuszane do tego aby w pełni finansować sobie środki antykoncepcyjne – stwierdził prezydent.

Obama atakuje więc celnie, zarzucając instytucjom katolickim to, że są dofinansowywane z budżetu państwa. Nie jest to jednak żaden argument. Państwo bowiem wspiera w ten sposób swoisty korzeń kulturowy. Instytucje te bowiem głoszą styl życia oparty na Ewangelii i prawie naturalnym, które to zasady umożliwiają prawidłowy rozwój każdego człowieka.

Prezydent USA z dofinansowywanych instytucji katolickich usiłuje więc uczynić swojego zakładnika, czyniąc zamach na podstawowe wartości, które głoszą.

Źródło: lifesitenews.com

ged

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=58690 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]