Toronto: szkolny program zachęca do transwestytyzmu

Aktualizacja: 2012-07-9 9:32 am

Kanadyjscy uczniowie będą namawiani do noszenia sukienek. Autorem 70-stronicowego przewodnika „Both/And” jest transwestyta Lee Hicks, prowadzący zajęcia w szkole podstawowej.

Na specjalnych lekcjach dzieci mają rozmawiać o sprawach „tożsamości płciowej”. W przewodniku Hicks pisze: “Zwracam się do wszystkich uczniów, by zamknęli oczy i pomyśleli o stroju, który mają, albo chcieliby mieć, a który najlepiej opisuje ich „prawdziwe” ja”.

Oficjalna flaga ruchu transwestytów

Przewodnik nawiązuje do książeczki, której bohaterem jest Bailey – chłopczyk, który pragnie być postrzegany jako dziewczynka. Marzy o tym, by nosić sukienki, które nieraz sobie wyobrażał. Chciałby, aby jego rodzina zdała sobie sprawę, że „w środku” jest dziewczynką.  

Po przedstawieniu historii Baileya nauczycielom zaleca się organizowanie dyskusji wśród uczniów np. na temat tego, jakie ubranie najbardziej lubią nosić.

Do przewodnika dołączone zostało nagranie video. Na samym początku lektor mówi: – Wyobraź sobie świat, w którym wszyscy czują się bezpiecznie i radośnie mogą wyrażać siebie w sposób, w jaki zawsze chcieli. Nagranie przedstawia chłopca, który wpina kwiat we włosy i przebiera się w różne sukienki. Lekor pyta: Czy możemy zadawać Baileyowi pytanie czy jest chłopcem czy dziewczynką? Opowiadanie o Baileyu, przewodnik i nagranie video stanowią komplet, zalecany do realizacji części programu nauczania.

W swoim przewodniku Hicks krytykuje „stereotypowe” postrzeganie dzieci jako chłopców i dziewczynki. Sugeruje, by skupić się jedynie na ich potrzebach, uczuciach, aspiracjach itp. Padają sugestie, że dziecko nie musi się określać. Nie musi mówić, że jest chłopcem czy dziewczynką, bo może być jednocześnie i chłopcem i dziewczynką (sic!).

Transseksualizm, podobnie jak homoseksualizm, narzucany jest już najmłodszym dzieciom. U niektórych z nich w wieku zaledwie pięciu lat „diagnozuje się zaburzenia tożsamości płciowej”. Niektórzy psycholodzy zalecają prowadzenie tzw. terapii hormonalnej, mającej doprowadzić do zmiany zewnętrznego wyglądu dzieci. W późniejszym wieku proponuje się im także chirurgiczną operację zmiany narządów płciowych.

Zdaniem Paula McHugha, prezesa oddziału psychiatrycznego w klinice Johns Hopkins University, wykonywanie takich operacji i terapii sprzyja pogłębieniu choroby psychicznej a nie niesieniu pomocy.

Źródło: LSN, AS.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=58590 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]