Orban wezwał Kongres USA do “udzielenia pomocy w zamknięciu antysemickiej strony internetowej”

Aktualizacja: 2012-07-6 2:20 pm

Premier Węgier, Viktor Orban zwrócił się z prośbą do Kongresu amerykańskiego o udzielenie pomocy w zamknięciu węgierskiej strony internetowej operującej z terenu USA, a mającej zawierać “antysemickie treści”.

W ujawnionym 3 lipca br. liście skierowanym do kongresmana Josepha Crowley, premier Orban prosi Kongres aby “pomógł w zlikwidowaniu antysemickich prowokacji na Węgrzech, wspieranych z terenu Stanów Zjednoczonych.” Orban określił portal (kuruc.info) jako “centrum antysemityzmu na Węgrzech”. Zdaniem premiera, celem uniknięcia konsenwencji prawnych portal “uciekł do Stanów Zjednoczonych skąd prowadzi swą haniebną działalność”.

“Jeśli ten problem zostanie rozwiązany, to antysemickie siły na Węgrzech będą znacznie osłabione.” – powiedział Orban wzywając Kongres USA do zastosowania wobec legalnie działającego na terenie Stanów Zjednoczonych portalu internetowego, brutalnej cenzury. Wcześniej, Orban zwrócił się z tym samym apelem do rządu Baraka Obamy, jednak nie uzyskał stąd wsparcia.

List Orbana jest odpowiedzią na apel wystosowny 21 czerwca br. przez 21 kongresmenów USA – głównie żydowskich i skrajnie proizraelskich aktywistów – wzywających rząd węgierski do “walki z antysemityzmem na Węgrzech”. Sygnatariusze listu wzywają do “zajęcia stanowiska w sprawie antysemickich i homofobicznych postaw okazywanych przez członków Partii Jobbik”.

Portal internetowy – wspierający partię Jobbik (Ruch na rzecz Lepszych WęgierJobbik Magyarországért Mozgalom), będącą drugą polityczną i prawdziwie narodową siłą na Węgrzech – określił premiera Orbana i jego partię Fidesz, jako “słudzy żydowscy”.

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=58448 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]