Aktualizacja strony została wstrzymana

Samolot w obronie TV Trwam

W Gdańsku przed meczem Niemcy – Grecja na niebie pojawił się samolot z napisem „Stop discrimination TV Trwam” („Stop dyskryminacji TV Trwam”). Wcześniej samolot można było zobaczyć w Gdyni oraz Sopocie.

W ten sposób obrońcy TV Trwam chcieli zwrócić uwagę przybyłych gości na problem odmowy przez KRRiTV miejsca na tzw. multipleksie. Warto zauważyć, że w Gdańsku była wtedy kanclerz Niemiec Angela Merkel.

W dniu meczu odbywały się dodatkowo Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych oraz Puchar Europy Dziennikarzy w tej dyscyplinie. Uczestnicy tych wydarzeń wstrzymali na chwilę oddech i obserwowali ten niecodzienny obrazek. Na kilkanaście minut zostały nawet przerwane zawody!

Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był poseł PiS  Andrzej Jaworski. – Może będzie to początek ogólnopolskiej akcji protestacyjnej w tej formie, która ma na celu uświadomić Polakom fakt dyskryminacji jedynej katolickiej telewizji – podkreśla poseł. I dodaje, że „samoloty będą latać nad wszystkimi innymi dużymi miastami w naszej ojczyźnie”.

KOMENTARZ BIBUŁY: Jak informuje najnowsze wydanie tygodnika Bloomberg BusinessWeek (nb. obecnie najbardziej interesujący tygodnik typu mainstreamowego wydawany w USA), wszystkie stacje telewizyjne obsługujące Olimpiadę w Londynie otrzymały specjalne instrukcje aby nie transmitować żadnych obrazów i nie omawiać żadnych wydarzeń, które naruszają „komercyjne prawa” sponsorów Olimpiady.
Jak wyjaśnia Marina Palomba, przedstawicielka prawniczej agencji McCann Worldgroup, zajmującej się nadzorowaniem praw do sponsoringu, wszystkie media posiadające dostęp do transmisji i retransmisji Olimpiady w Londynie muszą wyrazić zgodę na wyłączenie swoich kamer w przypadku gdy zaistnieje sytuacja „naruszenia” tychże praw sponsoringu. Pani Palomba podaje przykład: „Jeśli ktoś przeleciałby balonem [z jakąś niezatwierdzoną reklamą] nad miejscami gdzie odbywają się wydarzenia, media zostały poinstruowane aby nie transmitować tych incydentów.”

Mamy więc jasny i wyraźnie potwierdzony przykład, że media mające informować, są instruowane i w pełni zgadzają się na to, aby ograniczać i cenzorować przekaz medialny. W powyższym przypadku mowa jest o naruszeniach tzw. sponsoringu, ale definicja w praktyce jest bardzo obszerna i np. jeśli grupa osób ubrana w koszulki z „niezatwierdzonym” logo (dajmy na to, z napisem TV TRWAM) zacznie protestować, to media są zmuszone ignorować te wydarzenia.

Za: Za: MyPiS.pl | http://mypis.pl/aktualnosci/3263-samolot-w-obronie-tv-trwam

Skip to content