Aktualizacja strony została wstrzymana

Google przyrzeka Mossadowi zapewnienie pełnych usług

Dyrektor naczelny internetowej wyszukiwarki Google podczas ostatniego spotkania z premierem Izraela obiecał zapewnienie pełnego wachlarza usług dla agencji wywiadowczej Mossad.

Premier Netanyahu i Eric Schmidt

„Zainwestowanie w Izrael należy do najlepszych decyzji kiedykolwiek podjętych przez Google” powiedział dyrektor Eric Schmidt na spotkaniu z Netanyahu.

Netanyahu wręczył Schmidtowi rysunek przedstawiający flagę Izraela wciągniętą powyżej emblematu Google.

Zachodnie massmedia już wcześniej donosiły, iż Google dostarcza ciągłych, specjalistycznych usług kilku agencjom szpiegowskim, włącznie z CIA.

W grudniu [2011] Eric Schmidt powiedział, iż jest zaskoczony talentami okazywanymi przez Irańczyków w wojnie cybernetycznej:

„Irańczycy są niezwykle utalentowani [w cyberwojnie] z powodów, które nie do końca rozumiemy” stwierdził dla CNN. Miał na myśli infiltrację przez nich duńskiej cyberprzestrzeni metodami, jakie wciąż nie są zrozumiałe dla Google. [Zgodnie z izraelską teorią rasową, Irańczycy zapewne powinni być ciemni i głupi – admin]

Schmidt zwrócił również uwagę na możliwość zhakowania systemu kontrolnego bezzałogowego amerykańskiego drona, przechwyconego ostatnio przez Iran. Dron przedostał się do Iranu przez granicę z Afganistanem, gdzie został schwytany niemal bez żadnych uszkodzeń.

Tłum. Gajowy Marucha

Google Vows Full Service to Israeli Mossad
http://zen-haven.dk/google-vows-full-service-to-israeli-mossad/
Posted on June 24, 2012 by Soren Dreier

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2012-06-25 ) | http://marucha.wordpress.com/2012/06/25/google-przyrzeka-mossadowi-zapewnienie-pelnych-uslug/

Skip to content