Promowanie lewicowych przedmiotów na renomowanych uczelniach amerykańskich zbiera żniwo

Aktualizacja: 2006-01-25 12:00 am

Uniwersytety amerykańskie, z dominującą na nich kadrą liberalno-socjalistyczną, oferują studentom tysiące kursów zniekształcających rzeczywistość i promujących lewicową ideologię. I tak, w renomowanym Harvard University wykłada się kurs ‘Marksistowska koncepcja rasizmu’, Swarthmore uczy o ‘Lezbijskich utworach literackich od II Wojny Światowej’, a Johns Hopkins o ‘Seksie, Narkotykach i Rock and Roll w starożytnym Egipcie”.
Zaniedbania w oferowaniu podstawowych wiadomości o rzeczywistości i likwidowanie rzetelnych źródeł informacji, a przy tym zastępowanie ich w/w kursami,  doprowadziło do spadku poziomu nauczania. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy przy California State University at Fresno, tylko „31 procent absolwentów uczelni amerykańskich jest w stanie przeczytać średnio skomplikowaną książkę i wyciągnąć z niej wnioski. Na pytanie o wyjaśnienie zaistniałej tragicznej sytuacji, Narodowe Centrum Statystyki Nauczania (National Center for Education Statistics) odpowiada: „Nie posiadamy dobrego wyjaśnienia”.

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=58 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]