Chrońmy kurczaki, zabijajmy dzieci

Postępowi naukowcy przekraczają kolejne, wydawałoby się że nieistniejące już, granice absurdu. Z jednej strony namawiają kobiety do zabijania swoich dzieci, a z drugiej pragną chronić uczucia karpia, czy… kurczaka, który jest „niemal osobą”(sic!).

Kolejnym naukowcem, który podpowiada nam jak żyć w zgodzie z naturą, jest australijski bioetyk Andy Lamey. W czasopiśmie „The Monist” przekonywał, że zabijanie kurczaków w celach kulinarnych jest moralnie złe.

Australijskiego naukowca frapuje, że zabijamy kury, mimo że są one – według Lamey’a – „niemal osobami” i dysponują „prymitywną formą samoświadomości która może z powodzeniem konkurować z samoświadomością wielkich małp”.

Moralnie źle postępujemy wówczas, gdy zabijamy istoty o prymitywnej formie samoświadomości wyłącznie po to, by je zjeść. Reklama zachęcająca nas do jedzenia kurczaków tylko dlatego, że są one pyszne, zakłada moralnie trywialny powód do ich zabijania. Z tego, że coś jest smaczne nie wynika prawo do naruszenia jego prawa do życia – oznajmił bioetyk cytowany przez portal fronda.pl.   Ponieważ są one niemal osobami, to można je zabijać tylko w sytuacjach absolutnej konieczności – przekonuje bioetyk i zaznacza, że nie da się uznać za takowe celów kulinarnych. 

Źródło: fronda.pl
kra

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2012-06-18) | http://www.pch24.pl/chronmy-kurczaki--zabijajmy-dzieci-,3501,i.html

Skip to content