Przyszli dowódcy US Army i holocaustowa indoktrynacja

Aktualizacja: 2012-06-12 9:09 am

Holocaustowa indoktrynacja jest częścią polityki żydowskich organizacji, a jej zasięg obejmowac ma nie tylko szkoły, w których dzieci i młodzież uczyć się będą poczucia winy wobec narodu żydowskiego, za doznane przez nich cierpienia. Indoktrynację w zakresie holocaustu prowadzą także uniwersytety, setki fundacji i stowarzyszeń oraz państwowe instytucje wielu krajów. Nie inaczej jest w przypadku wojska USA.

W tym tygodniu, w ramach edukacji holocaustowej studenci amerykańskich akademii wojskowych wyrywają chwasty i porządkują żydowski cmentarz w Oświęcimiu. Czternastu studentów reprezentujących wszystkie rodzaje wojsk (wojska lądowe, straż przybrzeżną, lotnictwo i marynarkę wojenną) bierze udział w programie holocaustowej edukacji wchodzącej w skład Amercian Service Academy Program.

Dwutygodniowe szkolenie przyszłych amerykańskich dowódców wojskowych w zakresie holocaustu zostało zapoczątkowane w 2004 roku. Dodatkiem do głównego tematu szkolenia jest skupienie się na “współczesnych dylmetach moralnych i etycznych”.

Program ten jest obsługiwany przez Centrum Żydowskie w Oświęcimiu, będące oddziałem Muzeum Dziedzictwa Żydowskiego w Nowym Jorku. Uczestnicy szkolenia odwiedzają muzea związane z holocaustem oraz byłe niemieckie obozy koncentracyjne (nazywane przez prezydenta USA, Barracka Obamę, “polskimi”), wysłuchują wykładów oraz mają spotkać się z polskimi Sprawiedliwymi Wśród Narodów Świata. Przed wyjazdem do Polski, studenci zostali odpowiednio przygotowani przez edukatorów z amerykańskiego Muzeum Pamięci o Holocauście w Waszyngtonie oraz Muzeum Dziedzictwa Żydowskiego w Nowym Jorku.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=57556 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]