Los Angeles: aborcyjny ośrodek na terenie liceum

Aktualizacja: 2012-06-11 10:10 am

Planned Parenthood zdobywa w Kalifornii kolejny przyczółek. Największy amerykański koncern „usług” aborcyjnych otworzył punkt konsultacyjny… na terenie liceum.

Współpraca między Planned Parenthood a kuratorium przyniosła efekty. W ramach realizacji programu zapobiegania ciążom wśród nastolatków, organizacja otworzyła ośrodek na terenie… liceum. Zamierza świadczyć licealistom bezpłatne usługi związane z antykoncepcją, wykrywaniem chorób przenoszonych płciowo i „kontrolą” urodzin.

Choć odsetek ciąż wśród nastolatek w ciągu ostatnich lat systematycznie spadał, osiągając w 2010 roku rekordowo niski poziom, urzędnicy chcą w ten sposób rozwiązać „problemy” z nastolatkami z latynoskich dzielnic. Roosevelt High School, w której zlokalizowano ośrodek Planned Parenthood, jest jedną z takich szkół, zlokalizowanych w biedniejszej, latynoskiej dzielnicy.

Jak wskazują komentatorzy, program skierowany do uczniów jest realizowany w sytuacji, w której w ciągu ostatnich tygodni ujawniono daleko idące nadużycia Planned Parenthood. Jak zauważa Bryan Kemper, w ostatnim czasie ujawniono powiązania aborcjonistów z handlarzami żywym towarem. Do opinii publicznej dotarł materiał, w którym zarejestrowano pracownicę Planned Parenthood zachęcającą do wykonywania selektywnych aborcji.

Fakty te jednak nie wywołały dyskusji o obecności placówek Planned Parenthood na amerykańskich kampusach. Sytuacja, w której organizacja wspierająca stręczycieli, ma w Los Angeles udzielać „pomocy” nastoletnim uczennicom została ogłoszona jako… sukces .

Źródło: latimes.com

mat

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=57521 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]