Eurościema: wydali 3,4 mln zł na zakrycie dziury

Aktualizacja: 2012-06-7 9:20 pm

Plany były ambitne – budowa galerii handlowej obok stadionu we Wrocławiu. Euro 2012 tuż-tuż, galerii jednak jak nie było, tak nie ma, jest za to… dziura w ziemi.

Eurościema: wydali 3,4 mln zł na zakrycie dziury - niezalezna.pl

foto. materiały www.wroclaw.pl

Gdy wreszcie zapadła decyzja, że dziura nie może straszyć kibiców w czasie Euro, pojawił się pomysł, aby sięgnąć po kamuflaż. Miejsce, w którym miała powstać galeria zasłonięto wielką płachtą o powierzchni 100×100 metrów, a dookoła posadzono trawę.

Za tak „profesjonalny” kamuflaż budżet miasta zapłacił 3,4 mln zł. Aby jednak strasząca wszystkich dziura w ziemi miała chociaż jakikolwiek związek z Euro2012 na płachcie umieszczono logo UEFA, logotyp Euro 2012, wizualizację stadionu oraz nazwę miasta, gdyby któryś z kibiców zapomniał, gdzie aktualnie się znajduje.

– Teren przy stadionie to zwykły plac budowy. Tutaj mogło dojść do katastrofy, więc teren trzeba było zabezpieczyć, tu nie chodzi tylko o estetykę. Płachta nie była obowiązkowa i potrzebna do zabezpieczenia, ale z nią ten teren wygląda po prostu wygląda ładniej – wyjaśnił na antenie TVN24 Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Autor: pł, | Źródło: Niezależna.pl, TVN24,

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=57421 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]