Aktualizacja strony została wstrzymana

Marta Kaczyńska: Przykro mi

Wczoraj przez chwilę oglądałam opolski kabaret Stanisława Tyma. Źarty z gatunku rożnych – od spraw łóżkowych po Euro. Średnio zabawne, ale znośne pisze na swojej stronie na portalu społecznościowym facebook.pl Marta Kaczyńska.

W rolach głównych S. Tym i Krystyna Janda. W skeczu w kaloszach (obuwie mające zapewnić dotarcie suchą nogą przez niedokończone autostrady do stadionów) Janda wcieliła się w rolę cudzoziemki, która dość biegle włada językiem ponieważ ogląda dużo telewizji polskiej i… dziwi się, że od dwóch lat mowa jest prawie wyłącznie o samolocie. Po tej kwestii widownia wybucha gromkim śmiechem. Źart drwiący z katastrofy dla zrównoważenia wątku autostrad.

Muszę przyznać, że dawno nie poczułam się tak rozczarowana i zasmucona. Jak można drwić sobie ze śmierci tak wielu osób ? Jak można śmiać się z zawstydzającej nieudolności naszego państwa? Jak można żartować z tego jak w sprawie Smoleńska poniżają nas Rosjanie? Nie chcę pisać o największej narodowej tragedii ostatnich dziesięcioleci, bo to oczywiste, ale dla wielu zbyt upolitycznione. Odwołuję się do uczuć, które powinny być znane każdemu z nas i nie pozwalać wyśmiewać niewyjaśnioną śmierć – kogokolwiek.

Przykro mi tym bardziej, że wiem jak bardzo cenili Krystynę Jandę moi śp. Rodzice.

Marta Kaczyńska


KOMENTARZ BIBUŁY: Niestety, tzw. elita artystyczna III RP, po raz kolejny ukazała jak bardzo się zeświniła, jak bardzo zdegradowała. I nie dotyczy to jedynie Stanisława Tyma i Krystyny Jandy, lecz i wielu, wielu innych aktorów, satyryków (np. odstawiane ostatnimi laty prymitywne skecze w wykonaniu Jacka Fedorowicza i Zenona Laskowika), którzy z taką pasją poświęcają się ogłupianiu polskiej publiczności. Niestety, skutecznie).

A swoją drogą chętnie usłyszymy publiczne przyznanie się do – lub zaprzeczenie – swojego pochodzenia żydowskiego Stanisława Tyma (i innych aktorów czy satyryków). Dlaczego tak zasadnicze fakty są ukrywane?

Za: niezalezna.pl (2012-06-03 ) | http://niezalezna.pl/29361-marta-kaczynska-przykro-mi | Marta Kaczyńska: Przykro mi