Straż miejska kolejną formacją zbrojną?

Aktualizacja: 2012-06-1 11:04 am

Media informują o zwiększonych uprawnieniach dla żandarmerii wojskowej podczas trwania EURO 2012. Na czas turnieju Polska ma stać się twierdzą kontrolowaną przez tysiące funkcjonariuszy.

W tle tej zbrojnej mobilizacji na mistrzostwa w piłce nożnej przygotowywany jest ponadto projekt zwiększający uprawnienia straży miejskich. Od października 2011 pracuje nad nim dwunastu komendantów straży miejskich m.in. z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Gdańska i Wrocławia.

Docelowo straż miejska miałaby przekształcić się w policję municypalną, a uprawnienia funkcjonariuszy zostałyby znacznie rozszerzone. Strażnicy miejscy mieliby zostać wyposażeni w broń palną, a także mogliby stosować szereg innych środków przymusu bezpośredniego. Zwiększyłby się zakres nakładanych przez nich grzywien i mandatów, dostaliby bezpośredni dostęp do baz danych oraz mogliby być wykorzystywani przy doprowadzaniu do sądów.

Strażnicy miejscy otrzymaliby prawo osobistych kontroli i przeszukań, np. samochodów. Od policji odróżniałoby straż miejską pratycznie tylko to, że nie prowadziłaby ona dochodzeń kryminalnych.

Utworzenie nowej uzbrojonej formacji popierają prezydenci największych miast. Projekt ustawy jest już praktycznie gotowy, w tym roku ma trafić pod obrady Sejmu.

http://autonom.pl/

[KOMENTARZ gajowego Maruchy:] Państwo Polskie jest coraz lepiej uzbrojone i przygotowane na walkę z własnymi obywatelami. W tym samym czasie wojsko redukuje się do atrapy, mogącej służyć ewentualnie do defilad albo dostarczania najemników na wojny prowadzone w interesie syjonistów. – admin.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=57249 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]