Aktualizacja strony została wstrzymana

Irlandzcy politycy wezwali do wydalenia ambasadora Izraela, przyrównali propagandę izraelską do geobbelsowskiej

Irlandzki polityk przyrównał jedynego [oficjalnie] żydowskiego parlamentarzystę w Irlandii oraz ambasadora Izraela w Dublinie, do symbolu propagandy nazistowskiej, dr. Josepha Goebbelsa.

Aengus O’Snodaigh, rzecznik partii narodowej Sinn Fein oskarżył żydowskiego członka parlamentu, Alana Shattera oraz ambasadora Zion Evrony o „stosowanie pokrzywionej logiki i półprawdy” do usprawiedliwiania ataku izraelskiego na ludność w Sterfie Gazy. „Goebbels byłby z Was dumny” – powiedział O’Snodaigh.

Ambasador Evrony zażądał przeprosin za te, jak określił „podłe” uwagi oraz skrytykował innych członków parlamentu za „rozpowszechnianie fałszywych informacji o historii Żydów i historii Izraela”. Podczas posiedzenia komisji ds stosunków zagranicznych, żydowski parlamentarzysta Shatter „był jedynym członkiem komisji, który pozytywnie wypowiadał się o Izraelu” – stwierdza komunikat Światowego Kongresu Żydów.

Irlandzki Minister Spraw Zagranicznych, Michael Martin w ostrych słowach skrytykował Izrael, nazywając atak w Strefie Gazy „przerażającym”. Ponadto, wszyscy członkowie komisji spraw zagranicznych „wzywali do wydalenia ambasadora Evrony z Irlandii”.


Skip to content