Aktualizacja strony została wstrzymana

BBC straszy Polską

Angielska stacja BBC wyemitowała reportaż o polskich i ukraińskich kibicach. W materiale zarówno jedni jaki drudzy zostali przedstawieni w bardzo złym świetle a przesłanie dla osób, które wybierają się na Mistrzostwa Europy 2012 brzmi następująco: Uważajcie, bo możecie wrócić w trumnie.

Reportaż wyemitowany przez angielską stację telewizyjną pt.: „Euro 2012: Stadiums of Hate” pokazuje atmosferę polskich i ukraińskich stadionów, na których szerzy się rasizm i antysemityzm. Dodatkowo pikanterii sprawie dodaje wypowiedź byłego reprezentanta Anglii Sola Campbella, który odradza swoim rodakom podróż na Euro 2012. – To wielkie ryzyko. Stamtąd można wrócić w trumnie – stwierdził piłkarz. W jego ocenie Polska i Ukraina nie zasłużyły na organizację mistrzostw, ponieważ nie radzą sobie z rasizmem na stadionach.

Podczas dzisiejszej konferencji w Sejmie sprawę skomentował przewodniczący KP PiS Mariusz Błaszczak.

– Tego rodzaju zjawiska występują w Polsce z takim samym natężeniem, z jakim występują w Europie Zachodniej. (…) Wiemy doskonale, że do Krakowa zjeżdżają tysiące Anglików i piją na umór, zakłócają porządek i spokój, ale to nie znaczy, że wszyscy mają takie skłonności. Dlatego też nie można wyciągać zbyt dalekich wniosków ze spraw, które mają charakter incydentalny – powiedział Mariusz Błaszczak.

W ocenie przewodniczącego KP PiS emisją tego filmu powinna zająć się polska dyplomacja. – Należy reagować kiedy powielane są stereotypy o naszym kraju – stwierdził szef KP PiS.

Za: MyPiS.pl | http://mypis.pl/aktualnosci/3168-bbc-straszy-polska