Islamski bank zwolnił chrześcijankę, bo nie chciała nosić chusty

Aktualizacja: 2012-05-26 2:11 pm

Dyrektor filii jordańskiego banku Islamic Bank w Dubaju, zwolnił chrześcijankę Viavian Salameh za to, że nie chciała, jak muzułmańskie kobiety, nosić chusty.

Kierownictwo banku ostrzegało Salameh, że jej obowiązkiem jest noszenie chusty na głowie. To strój, który obowiązuje każdą pracownicę banku – powiedział rzecznik prasowy Islamic Bank.

Vivian Salameh jest chrześcijanką i nie zaakceptowała stroju jaki narzuciły jej szefowie banku. Stało się to bezpośrednim powodem jej zwolnienia. – Odmówiłam noszenia chusty na głowie, ponieważ stoi to w konflikcie z moją wiarą – deklaruje.

Salameh zwraca też uwagę na to, że noszenie chusty w Islamic Bank nie jest obowiązkiem na terenie Jordanii. – Uniform bankowy, zarejestrowany w Ministerstwie Przemysłu i Handlu nie zobowiązuje do noszenia chusty – powiedziała.

Źródło: alarabiya.net

ged

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=57149 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]