Targi w Kielcach czyli tam gdzie “Polacy zamordowali Żydów”

Aktualizacja: 2006-09-5 12:00 am

“Izraelskie firmy uczestniczą w Targach Broni, które odbywają się w miejscu masakry Żydów dokonanej podczas II Wojny światowej” – pod takim tytułem doniósł Jerusalem Post Online o Targach odbywających się w Kielcach. Tekst od razu na wstępie wprowadza czytelnika w długą i bogatą historię miasta: “Kielce, położone w południowo-wschodniej Polsce było swego czasu domem dla 24 tysięcy Żydów, z których wszyscy – z wyjątkiem dwóch – zostali zabici podczas Holokaustu.” Po tym wprowadzeniu i zapierającym dech ultra-dokładnym matematycznym obliczeniu losów Żydów, następuje przypomnienie, iż: “W lipcu 1946 roku miejscowi Polacy zamordowali 46 Żydów, którzy po wojnie powrócili do miasta, aby odbudować tam żydowską społeczność”. To wszystko o Kielcach i historii miasta.

O samych Targach i ekspozycji izraelskiej przytoczono buńczuczne słowa zwiedzającego wystawę szefa delegacji majora-generała Yossi Ben-Hanan, który powiedział, że ukazuje ona “potęgę i siłę” armii izraelskiej.

 

CZYTAJ:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=570 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]