Władze Pekinu odbudują kościoły katolickie

Aktualizacja: 2009-01-19 10:22 pm

Władze Pekinu ujawniły plany odbudowy w mieście 12 kościołów, meczetów i innych domów modlitwy. Jak stwierdził Yang Xiaodong z miejskiego biura ds religii Beijing Religion Bureau, miasto zamierza przeznaczyć na ten projekt 12 milionów yuanów (0koło 1.76 miliona dolarów). Jeden z kościołów ujętych w projekcie, Changxindian Church zbudowany ponad 100 lat temu, zamknięty został przez władze komunistyczne w latach 1950. i zamieniony na magazyn.

W dzielnicy Changxindian zamieszkuje dzisiaj około 200 katolików, lecz po odbudowie do kościoła będą mogli uczęszczać wierni z pekińskich dzielnic Fengtai, Fangshan i Shijingshan, którzy zmuszeni są dojeżdżać do kościoła w dzielnicy Xuanwumen.

“Pekin potrzebuje więcej miejsc modlitw. Liczba katolików w Pekinie wynosi około 50- 60-tysięcy, a mamy zaledwie 20 katolickich kościołów, osiem w mieście i 12 na przedmieściach.” – powiedział ksiądz Matthew Zhen Xuebin, sekretarz generalny diecezji w Beijing.

W ramach projektu odrestaurowane zostaną również 2 meczety.


Na podstawie: ChinaView


Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5695 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]