Polska: 20 mld dolarów rocznie na Afganistan?

Aktualizacja: 2012-05-18 11:07 am

Prezydent Bronisław Komorowski odniósł się do amerykańskiej propozycji współfinansowania afgańskich sił po zakończeniu wspólnej misji wojskowej. Jak stwierdził, strona Polska do propozycji podchodzi z „ograniczonym entuzjazmem”.

– Polska jest skłonna rozmawiać o tym, jak można najlepiej wykorzystać środki finansowe, które Polska dzisiaj przeznacza na pomoc rozwojową dla Afganistanu po roku 2014, w którym, zakładamy, nastąpi zakończenie misji bojowej Sojuszu z udziałem Polski – tłumaczył prezydent. – Warto o tym rozmawiać, jesteśmy otwarci na argumenty, ale mamy tutaj ograniczony entuzjazm dla tak sformułowanej propozycji – zaznaczył Komorowski.

Szczyt NATO poświęcony kwestii Afganistanu odbędzie się w dniach 20-21 maja w Chicago. Prezydent będzie przewodniczył polskiej delegacji i jak tłumaczył, zamierza pilnować realizacji ustaleń ze szczytu w Lizbonie w 2010 roku. Na tym spotkaniu podjęto decyzję o zakończeniu misji w Afganistanie do 2014 roku.

Źródło: tvpparlament.pl

mat

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=56905 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]