Czechy: Hipermarket sprzedawał cukier z logo partii komunistycznej

Aktualizacja: 2012-05-17 10:06 am

Hipermarket „Kaufland” w Pilznie na zachodzie Czech w ostatnich dniach sprzedawał cukier z logo i hasłem partii komunistycznej. „Komunistyczny cukier” – jak nazwały go media w Pradze – na rynek trafił przez pomyłkę.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

PAP

Za: Kurier Wileński (17 maj 2012) [Org. tytuł: «Czechy | Hipermarket sprzedawał cukier z logo partii komunistycznej»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Komunizm nigdzie nie “upadł”, lecz ma się całkiem dobrze, również w postaci sentymentów.

Na przykład w Stanach Zjednoczonych – jak ktoś zbadał i obliczył – 90% kadry naukowej to marksiści z przekonania i być może to właśnie pod ich gusta w sklepach amerykańskich można swobodnie kupić takie oto trunki…

Dla równowagi, chcielibyśmy ujrzeć jakieś “ulubione wino Hitlera”, Goebbelsa czy Himmlera, choć tak naprawdę to wolelibyśmy aby świadomość ludzi była tak duża, że nie dopuściliby do ofert z “ulubionymi trunkami” Stalina, Hitlera czy innych zbrodniarzy z przeszłości i współczesności.

Wolelibyśmy też, aby np. jakakolwiek reklama alkoholu – jakiegokolwiek, w jakiejkolwiek postaci – była zakazana. No, ale wtedy właściciele żydowscy czołowych gorzelni straciliby swoje zyski czerpane z odurzania społeczeństw (vide np. korporacja Seagram’s – największa na świecie firma produkująca alkohol – będąca własnością rodziny Bronfmanów.)

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=56841 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]