Czechy: Hipermarket sprzedawał cukier z logo partii komunistycznej

Hipermarket „Kaufland” w Pilznie na zachodzie Czech w ostatnich dniach sprzedawał cukier z logo i hasłem partii komunistycznej. „Komunistyczny cukier” – jak nazwały go media w Pradze – na rynek trafił przez pomyłkę.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

PAP

Za: Kurier Wileński (17 maj 2012) [Org. tytuł: «Czechy | Hipermarket sprzedawał cukier z logo partii komunistycznej»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Komunizm nigdzie nie „upadł”, lecz ma się całkiem dobrze, również w postaci sentymentów.

Na przykład w Stanach Zjednoczonych – jak ktoś zbadał i obliczył – 90% kadry naukowej to marksiści z przekonania i być może to właśnie pod ich gusta w sklepach amerykańskich można swobodnie kupić takie oto trunki…

Dla równowagi, chcielibyśmy ujrzeć jakieś „ulubione wino Hitlera”, Goebbelsa czy Himmlera, choć tak naprawdę to wolelibyśmy aby świadomość ludzi była tak duża, że nie dopuściliby do ofert z „ulubionymi trunkami” Stalina, Hitlera czy innych zbrodniarzy z przeszłości i współczesności.

Wolelibyśmy też, aby np. jakakolwiek reklama alkoholu – jakiegokolwiek, w jakiejkolwiek postaci – była zakazana. No, ale wtedy właściciele żydowscy czołowych gorzelni straciliby swoje zyski czerpane z odurzania społeczeństw (vide np. korporacja Seagram’s – największa na świecie firma produkująca alkohol – będąca własnością rodziny Bronfmanów.)

 


 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content