Polskie dzieci wśród najgrubszych w Europie

Aktualizacja: 2012-05-12 8:53 pm

Polskie nastolatki znalazły się wśród najgrubszych i najmniej ruchliwych, tak wynika z raportu opublikowanego przez europejskie biuro WHO. To najgorszy dotąd wynik Polski w tych badaniach.

Raport przygotowany przez sieć badawczą Behaviour in School-aged Children wskazuje na niepokojące tendencje. Spośród krajów uczestniczących w badaniach, grubsze od Polaków były tylko 11 – latki z Grecji, Portugalii, Irlandii, Kanady i Hiszpanii. Polska zajęła pierwsze miejsce pod względem odsetka nastolatków postrzegających siebie jako otyłych. Badania przeprowadzane są co 4 lata i jeszcze nigdy nie wypadaliśmy w nich tak źle.

Jednocześnie polskie dzieci okazują się unikać ruchu fizycznego. Pod tym względem znalazły się na 34 miejscu na 39 badanych krajów. Zajęły za to pierwsze miejsce pod względem ilości czasu spędzanego przed komputerem.

Źródło: TVP.info

mat

 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=56637 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]